четвер, 19 травня 2016 р.

Мова – зброя незалежності

У 1876 році у німецькому курортному місті Емсі імператор Олександр ІІ поставив свій найвищий підпис під висновками, спеціально ним таки створеної наради. І ці висновки відтак набули в імперії сили закону. Формально це не було оформлено як указ,  однак до історії цей документ увійшов під назвою Емського указу, одного з найчорніших актів в історії української мови.

Наступ на українську мову йде давно і планомірно. «Емський  указ»  Олександра ІІ 1876 року, що заборонив ввезення українських книг з-за кордону і підтекстування нот українською мовою –  тільки одна ланка з довжелезного ланцюга заборон і пересторог. Чому напади на нашу мову так настирливо, з глумом і ненавистю ведуться протягом багатьох століть аж до сьогодення?

Мова – це саме те, що робить українців українцями. Це дух народу, її національний характер, власне, це – доля нації.  Збідніла, суржикова мова – прикмета слабкої, залежної держави. Соковита, сонячна мова, що безперешкодно і усюди лунає по всій українській землі – ознака незалежної, вільної України! Прислухайтесь, яка мова звучить на вулицях вашого міста!   Заглуши  чужі, фальшиві голоси  чистою нотою «золотої» мови!  

 Ми  відновимо посунуті кордони, ми повернемо  загарбані землі. Але, якщо ми втратимо мову – ми втратимо себе. Єднаймося навколо нашої мови!

  


Немає коментарів:

Дописати коментар