вівторок, 1 березня 2016 р.

«Кішка в дім – радість в нім»

"Людина культурна настільки, наскільки здатна зрозуміти кішку."

Б.Шоу

У нашому календарі є ряд свят, які присвячені тим чи іншим подіям, людям, представникам тваринного світу.  Початок весни — особливий період для кішок. Саме тому багато людей вшановують своїх улюбленців у перший день березня.

Ці милі і загадкові тварини вже давно заслужили у людей повагу і любов. Кішки супроводжують людину на землі напевно від самого початку історії людської цивілізації.

                         Декілька цікавих фактів про котів.

 Малюнок поверхні носа котів унікальний, як і відбиток пальця людини.   
Коти набагато гірше від людей бачать кольори (червоний їм зовсім недоступний). Зате вони можуть розпізнати 25 відтінків сірого кольору.

               

Жираф, верблюд і кіт це єдині тварини-іноходці, при ходьбі у них йдуть спочатку ліві лапи, а потім праві. Така ходьба гарантує швидкість, спритність і тишу.
У котів потіють лише подушечки лап.
 Коти можуть видавати близько 100 різних звуків. Для порівняння - собаки лише близько 10.

   

Котяче вухо повертається на 180 градусів. У кожному вусі у кота 32 мускули, щоб управляти вухом вони використовують дванадцять або більше м’язів.
Коти махають своїми хвостами, коли стоять перед вибором, при цьому одне бажання блокує інше. Наприклад, якщо кіт стоїть в дверному отворі, і хоче вийти, а на вулиці йде дощ, хвіст гойдатиметься із-за внутрішнього конфлікту. Кіт хоче вийти, але не хоче промокнути. Як тільки він прийме рішення (залишитися удома, або вийти під дощ), хвіст негайно припинить розгойдуватися.Коти труться об людину, щоб “перебити” чужі запахи.

Окрім носа, коти можуть уловлювати запахи за допомогою так званої “трубки Якобсона”, розташованої на верхньому піднебінні за передніми різцями. Кіт користується нею, коли повністю зосереджується на якомусь особливо цікавому запаху, втягуючи в себе повітря, злегка підвівши верхню губу і ніс.

Коти люблять висоту. Також висоту люблять леопарди і ягуари, які сплять на деревах. Якщо кішка падає, то її внутрішнє вухо, що управляє балансом, допомагає їй приземлитися на лапи.Чому коти люблять пити коли капає з крана вода? Коти, як і інші тварини, воліють свіжу їжу і воду. З їх точки зору проточна вода виглядає більш свіжою, тому вода, що  ллється з крана, для них більш приваблива, ніж стоїть в мисці. З цієї ж причини коти люблять пити з великих ємностей.

 

Коти погано розрізняють смак їжі. На язиці кота всього 473 смакові точки (в людини - 9000). Смакові рецептори котів не сприймають цукор.

Домашній кіт муркає з частотою 26 циклів в секунду. З такою ж частотою працює дизельний двигун.

Кіт може бігати зі швидкістю 48 кілометрів за годину. 
Коли ми гладимо кота, у нас знижується частота серцебиття і кров’яний тиск. А люди з сердечно-судинними захворюваннями мають шанс прожити довше, якщо у них є кіт, на відміну від тих, хто не має ні кота, ні собаки.

 

  

 

Немає коментарів:

Дописати коментар