субота, 23 квітня 2016 р.

З турботою про Землю


Земля – велетенське космічне тіло, що мчить в безмежних просторах Космосу; унікальна, єдина планета в Сонячній системі і у всьому відомому людству Всесвіті, на якій існує життя. Земля – рідна домівка для всього живого, що існує на ній. Вона прихистила і дала найсприятливіші умови для розвитку різноманітним представникам рослинного і тваринного світів. Людина, вінець її творіння, своєю бездумною діяльністю змінює вигляд Землі, руйнує природне середовище. Гине природа, з лиця Землі зникають багато видів живих істот. Захистити Землю, нашу спільну Матір – найголовніша справа усіх землян!

Образ Матері - Землі, що виник в уяві нашої давньої знайомої, народної майстрині Тамари Желіби, знайшов своє втілення у ляльці. Земля зображена як велика, красива, вдягнена у дорогі шати, заквітчана, жінка. У неї горда постава, вона сильна і добра. Земля – піклувальниця і захисниця найдрібнішого живого створіння: на її сукні затишно розмістилися метелик, бабка, павучок, сонечко, ящірка. Вона прикрашена золотими розсипами зерна, гронами винограду, квітами і травами.

Про наш спільний дім, планету Земля йшлося на зустрічі з читачами – учнями 1-го класу. Діти дізналися про те, з якою повагою і любов’ю, наче до чутливої живої істоти, ставилися наші Пращури до своєї святині. Великим гріхом вважалося засмічувати її, турбувати без потреби. Грудочка рідної землі була символом удачі, вірності, вічності. Ці та багато інших несекретних таємниць відкрилися маленьким відвідувачам.


 

 

 

 
Малеча із задоволенням долучилась до міркувань про те, як повинен жити кожен із нас, щоб урятувати нашу планету. Свої пропозиції розмістили під заголовком «10 кроків, щоб урятувати Землю».


Бути захисником своєї Землі – важлива справа. Що більше їх буде, то довше квітнутиме наша прекрасна планета. Держимося Землі, бо Земля держить нас!Немає коментарів:

Дописати коментар