вівторок, 15 червня 2021 р.

« Рідний Київ …»

 

Здається, знаєш про Київ усе, та кожного разу він  відкривається тобі іншим боком, досі незвіданим. В різні часи і різні епохи наше місто ставало домом, місцем для втілення амбітних задумів або заробітку, прихистком для багатьох іноземців. 
Бразильський імператор Педру ІІ, почесний член університету Святого Володимира, з великою вірогідністю посприяв появі чудового парку Тараса Шевченка навпроти червоного корпусу головного навчального закладу нашої країни. 

 

До зведення Володимирського собору долучилися архітектори І. Штром, П. Спарро, О. Беретті.


За проектом архітектора німецького походження В.Шретера був зведений будинок Національної опери України


Ярослав Гашек, чеський емігрант, автор всесвітньовідомого романа про бравого солдата Швейка, якийсь час жив у Києві. Саме тут була написана основна частина цього роману. Мешкав Ярослав Гашек на вулиці Володимирській. Неподалік розташований дивний будинок зі шпилем. Можна  припустити, що письменник відвідував його, адже саме тоді там знаходилася комісія у справах чеських і словацьких військовополонених.

А ось киянка Анна Ярославівна, дочка київського князя Ярослава Мудрого, сама стала іноземкою, покинувши Київ. У пам'ять про королеву Франції Анну в Києві встановлено її скульптурне зображення.

Київ і зараз розкриває свої обійми людям, що волею долі опинилися тут вимушено. Такі мандрівки , що влаштовує бібліотека, допомагають їм відчути Київ своїм, рідним. 

Немає коментарів:

Дописати коментар